Ból.... zmęczenie..... bezsenność.... brak witalności..... utrata równowagi.... pierwszy upadek.....

Nie musi wcale tak być.

Niestety, coraz więcej z nas, boryka się na co dzień z coraz większymi problemami, nie tylko zdrowotnymi, ale o podłożu psycho-fizycznym.

Zaczynamy przyjmować coraz większą ilość suplementów, leków, drogie wizyty lekarskie i prywatna rehabilitacja to już codzienność, a rezultaty wcale nie są zawsze zadowalające...

Czy to oznacza, że nie ma innych wyjść? Innego rozwiązania?

Oczywiście, że jest!

Ruch!

Zdrowiej poprzez świadomy ruch, świadomą pracę z ciałem i zrób to teraz. Zwłaszcza, że Nowy Rok, to idealna pora, by takie zmiany w swoje życie wprowadzić!

Wystarczy regularna praktyka, trzy razy w tygodniu, bezpiecznego i profesjonalnego treningu we własnym zaciszu domowym, aby na nowo odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem i życiem.

Jak zacząć? Jakich rezultatów możemy się spodziewać? Czy Twój zdrowy kręgosłup jest dla Ciebie?

Czasami zaczynając swoją przygodę z ćwiczenia typu zdrowy kręgosłup, możemy mieć wiele doznań: za wolno..., nazewnictwo jest mylące..., nic nie rozumiem z instrukcji..., za szybkie komendy..., nie czuję tego co słyszę...itd.

Będąc fanem szybkiego ruchu, zajęcia początkowo mogą być dla Ciebie nie lada wyzwaniem, ale pamiętaj o tym, że praca często wykonywana tylko przez gorset zewnętrzny naszego ciała, może osłabić warstwy położone dużo głębiej, a to najkrótsza i niestety najprostsza droga do przysporzenia sobie kontuzji.

Dlatego warto wprowadzać trening zdrowego kręgosłupa do swojego harmonogramu ćwiczeń, by uzdrawiać swoją postawę i w dużo skuteczniejszy i bezpieczniejszy sposób używać swojego ciała na co dzień i podczas mocniejszych i na pewno szybszych treningów.

Ćwicząc tylko i wyłącznie w szybkim tempie, nie dokonasz zmian na głębokim poziomie i w kółko powtarzać będziesz te same błędy. Może to doprowadzić do przeciążeń i w konsekwencji do pogłębiania już istniejących problemów.

Dlatego spróbuj zwolnić..... nic co wartościowe nie przychodzi łatwo....

Budowanie nowych, trwałych fundamentów wymaga czasu i cierpliwości...

Czucie ciała to czasem świadoma praktyka, zajmująca od trzech do sześciu miesięcy, ale jej efekty pozostaną z Tobą na zawsze.

Wygląda to trochę tak, jak nauka jazdy na rowerze.... raz zapamiętana nie ucieka już nigdy...

Jak głosi sławne chińskie przysłowie:

"Powiedz mi, a zapomną;

Pokaż mi, a zapamiętam;

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem."

Daj sobie czas.... stopniowo z sesji na sesję, zyskasz coraz lepszy kontakt z własnym ciałem, a wskazówki które słyszysz, zaczną być bardziej zrozumiałe, a co najważniejsze bardziej wyczuwalne dla Ciebie.

Istotna jest świadoma praca podczas sesji. Spora część osób, przychodzi na zajęcia fitness ćwiczyć ciało... presja grupy, zagłuszająca muzyka, praca ponad własne możliwości...

Wychodząc z sali, ciało takiej osoby zaczyna momentalnie poruszać się własnymi, dobrze znanymi torami, na tak zwanym autopilocie...

Tylko połączona praca umysłu i ciała pozwoli Ci w skuteczny sposób zmienić swoje życie i swoją sylwetkę, po zakończonych ćwiczeniach.

Fundamenty zostaną zbudowane i nie będziesz już odczuwać efektu jo-jo ciągle i ciągle, gdy tylko zdarza Ci się urlop, lub przychodzi dłuższy świąteczny odpoczynek.

Rezultaty takiej pracy zakorzeniają się w Tobie i pozwalają trwale zmienić sylwetkę i nawyki.

Pamiętaj, aktywność fizyczna to klucz do długowieczności w zdrowiu i samodzielności.

Nawet, gdy borykasz się już z problemami zdrowotnymi, ćwiczenia Twój zdrowy kręgosłup, mogą być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Tego rodzaju wysiłek pomaga w leczeniu cukrzycy, osteoporozy, pozwala złagodzić ból lub pozbyć się go trwale, poprawia nastrój , łagodzi depresję, usprawnia pracę układu krążenia czy układu nerwowego.

Świadoma praca z ciałem pobudza pracę naszego mózgu, co uchroni Cię może w przyszłości przed chorobą Alzheimera lub skutecznie ją złagodzi.

System Twojego zdrowego kręgosłupa jest nakierowany na przygotowanie nas do zmagania się w życiu codziennym.

Nie chodzi tylko o to, by uzyskać piękną i godną podziwu sylwetkę, ale by Twoje ciało w sprawny i bezpieczny sposób, mogło poradzić sobie z nad-aktywnym dwulatkiem lub przy większych zakupach czy w sytuacji remontu mieszkania.

Jednym słowem do dnia codziennego.

Istotnym elementem staje się też tu aktywne oczyszczenie ciała z nagromadzonego stresu. Lepsza równowaga psychiczna to skutek aktywności mięśniowej, która pozwala rozpuścić toksyny i biochemiczny wpływ stresu na nasze ciało.

Dzień po dniu tworzymy nowe zdrowe nawyki. Po pewnym czasie Twoja nowa sylwetka nie będzie wymagała aż tyle uwagi i wszystko powróci "na swoje miejsce"

Zwłaszcza w dzisiejszych zaganianych czasach, nie masz aż takiej uwagi w ciągu dnia, na to by zapanować nad sposobem w jaki się poruszasz, oddychasz, dlatego tak ważne by prawidłowe odruchy były w nas zakorzenione i pojawiały się intuicyjnie, zawsze gdy tego potrzebujemy.

Używasz w ten sposób swojego ciała, w dużo bardziej ekonomiczny sposób, nie tracą przez to swojej cennej energii.

KLIKAM I ZACZYNAM ĆWICZYĆ ZA DARMO

Z dnia na dzień silniejsze, zgrabniejsze, pełniejsze gracji, zdrowsze i szczęśliwsze ciało i dusza...

Gdyż....jak pisał sam C.S Lewis:

"You don't have soul

You are a soul

You have a body"

"Nie masz duszy, jesteś duszą i masz ciało"

Nowy Rok to cudowny moment, by zacząć swoją przygodę z Twoim zdrowym kręgosłupem.

W jednym miejscu, znajdziesz wszystko czego potrzeba Ci, by rozpocząć szczęśliwy i zdrowy rozdział w swoim życiu.

Zapraszam Cię serdecznie do wspólnych regularnych zajęć.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

TAGI: pilates, joga, pilates dla początkujących, zdrowy kręgosłup, ćwiczenia na plecy, ból pleców