Chcesz cieszyć się długim i szczęśliwym życiem?

Dziś poznasz 10 rzeczy, które powinniśmy wykonywać każdego naszego dnia, aby to osiągnąć!

Proste rozwiązania i skuteczne wskazówki są w zasięgu Twojej ręki. Najważniejsza jest regularność, co oznacza, że codziennie, czy pada deszcz czy świeci słońce, staramy się być konsekwentni. Rezultaty pojawią się szybciej niż myślisz.

1. Ćwiczenia, aktywność fizyczna:

KLIKNIJ TU i zacznij ćwiczyć już dziś ZA DARMO.

Bez dwóch zdań, musisz się ruszać, musisz ćwiczyć, aby zachować zdrowie, kondycję, witalność.

Ruszajmy się codziennie! Tak, jak nasze zęby myjemy codziennie i przychodzi nam to tak naturalnie, tak samo podchodzimy do wysiłku fizycznego. Oczywiście, nie zawsze jesteśmy wstanie, wykonać godzinny trening. Nie szkodzi. Wystarczy nam 15-30 minut, spokojnej aktywności, jak spacer, sesja jogi, nawet umycie auta pobudzi nasz organizm do lepszej pracy. Grabienie liści, zabawa z dziećmi, wyprowadzenie pupila na dwór, wszystkie te czynności, możemy potraktować jako nasz dzisiejszy trening.

Oczywiście czasem warto by było pomęczyć się trochę mocniej i może trochę dłużej. Taką formę wybieraj 3-4 razy w tygodniu.

Zawsze pozostawaj w ruchu! Nasze ciało nie zostało stworzone do pozycji siedzącej, dlatego unikaj jej jak najczęściej się da.

2. Zdrowe jedzenie.

Naturalną koleją rzeczy, będzie zdrowe odżywianie.

Nie! Nie musisz od razu szukać porady dietetyka, przechodzić na skomplikowane diety czy przeszukiwać internet w poszukiwaniu najlepszych rozwiązać dla Twojej grupy krwi....

Wystarczy zdrowe podejście do tematu i proste rozwiązania. Najlepiej byłoby wyeliminować wszelkiego rodzaju produkty zawierające cukier, ograniczyć sodę, sól, kawę i oczywiście śmieciowe jedzenie.

Raz na jakiś czas, każdy z nas lubi zaszaleć przy tak zwanym "cheat meal" 'u. Niestety, taki jeden posiłek, potrafi zmienić się w cały miesiąc złych nawyków żywieniowych....

Wprowadź do swojej diety dużą ilość warzyw, owoców, nasion i poczuj jak zyskujesz energię z każdym kolejnym posiłkiem. Zastosuj regularność i zmniejsz porcję, aby nie najadać się zbyt dużo w jednym czasie.

3. Pij dużo wody.

Nic nowego!

Niby wszyscy o tym wiedzą, a większość z nas jest odwodniona.... Szukając odpowiedzi na pytanie, ile wody powinniśmy wypić, można się zgubić.

Każdy kolejny specjalista spróbuje nam dać inną, pewnie coraz bardziej skomplikowaną odpowiedź.

Prawda jest jednak taka, że każdy z nas najczęściej pije za mało, więc zacznij PIĆ!

Niech butelka, lub termos z wodą towarzyszą Ci zawsze i wszędzie. Małymi łykami i często w ten prosty sposób najlepiej nawodnisz swój organizm. Nie doprowadzaj do sytuacji, gdy już umierasz z pragnienia....

Dodaj do wody cytrynę i miętę, na pewno smakowo podniesie ona swoją jakość i dzięki temu zabiegowi, wypijesz jej znacznie więcej!

Będziemy wtedy mniej głodni, a odkwaszające wartości cytryny wpłyną kojąco na nasz organizm.

Pamiętaj o tym, że wodę nie tylko pijemy, ale też jemy.

Zwiększając ilość warzyw i owoców w swojej diecie, znacząco poprawiasz nawodnienie ciała. Przyda się również, ciepła szklanka wody z cytryną na-czczo z rana, aby pobudzić nasz organizm do działania oraz szklanka wody przed snem, aby nas wyciszyć i przygotować do odpoczynku.

A jeśli o odpoczynku mowa.... to ruszamy do naszej zasady numer 4...

4. Sen.

7/8 godzin nieprzerwanego, dobrej jakości snu, to podstawa.

W dzisiejszych czasach panuje moda na skracanie fazy snu do minimum...,aby być jak najbardziej produktywną osobą...:(

Niestety, nie wyjdzie nam to nigdy na dobre i nie będziemy w stanie funkcjonować normalnie, jeśli się nie wyśpimy.

Chroniczny brak snu, często prowadzi do różnego rodzaju komplikacji czy choroby. Chcąc uzyskać najlepszy sen z możliwych, dobrze byłoby się do tego przygotować. Oznacza to, że zanim położymy się spać, warto by było wprowadzić nasz organizm w fazę wyciszenia.....

Już na godzinę przed planowanym odpoczynkiem, unikaj wszelkiego rodzaju monitorów i telefonów. Przygaś światło, wyłącz telewizor i wprowadź spokojny nastrój. Telefon zostaw poza sypialnią i pamiętaj o dobrej jakości materacu i poduszkach. Dzięki temu rano obudzisz się pełen energii i gotowy na wyzwania kolejnego dnia.

5. Unikaj monitorów..... :(

Wszechobecne telefony, komputery, psują nasz wzrok, niszczą nasze oczy. Przynajmniej co godzinę, zrób sobie krótką przerwę i odetchnij od monitora. Przydadzą się krótkie ćwiczenia, które pobudzą Twoje mięśnie oczu i wpłyną na jakość Twojego wzroku.

Kliknij tu i sprawdź jakie ćwiczenia będą dla Ciebie skuteczne.

Ćwiczenia na oczy. LINK.

Wystarczy chwila, 30 sekund, dwa różne zestawy i możesz wracać do swoich obowiązków. Istotna będzie tu regularność i wytrwałość. Ustaw sobie alarm w swoim telefonie co godzinę. Niech przypomni Ci, że czas na trening Twoich oczu.

6. Oddech.

ODETCHNIJ........ Jeszcze raz.... weź głęboki wdech..... i wydłużający się wydech...... Nie jest lepiej? Od razu możesz poczuć różnicę.

Niestety nasz oddech nie jest najlepszej jakości. Uważamy go za coś naturalnego, a przecież jeśli nie wykonujemy prawidłowo naszego oddychania i robimy to źle za każdym razem, czyli 20 tyś razy dziennie, to niestety, nasz organizm będzie miał głód tlenowy...:(

Będziemy mniej uważni, nasze reakcje będą coraz wolniejsze, nasz stan emocjonalny w coraz gorszej kondycji....

Niektóre osoby, stosują tzw. "przerwę na papierosa" ... :( Ty zacznij stosować przerwę na ODDECH!

Techniką 4-7-8, czyli, policz do czterech biorąc wdech, następnie oddech zatrzymaj w sobie licząc w myślach do 7 i na koniec spokojnie wydychając powietrze, policz do ośmiu.

Proste! Wystarczy 5 regularnych przerw w ciągu dnia, a za parę miesięcy, będziesz mieć zupełnie nowy, na pewno dużo lepszy oddech, co wpłynie kojąco na całe Twoje życie.

Chcesz wiedzieć jak skutecznie poćwiczyć jakość oddechu?

KLIKNIJ TU i sprawdź, krótkie seminarium już teraz.

7. Śmiech.

Uśmiechnij się! :)

Nie tylko..., zacznij się śmiać do łez! :)

Niech wibracje Twojego ciała masują Cię od środka. Śmiech skutecznie uwalnia ciało z nadmiaru emocji, ze stresu, z niepotrzebnych napięć. Śmiej się często i głośno. Przebywaj dużo z dziećmi, które w bardzo naturalny sposób wywołują u nas uśmiech. Zamiast gapić się w telefon i dołować się wrażeniem, że inni mają lepiej lub więcej czegoś czego my nie mamy...... :( włącz wesołą komedię na wieczór i niech Twój śmiech słyszą nawet sąsiedzi z drugiej strony ulicy.

8. Modlitwa, medytacja, czas dla siebie.

Jakkolwiek będziemy ten stan nazywać, musisz mieć chwilę spokoju dla siebie, każdego dnia.

Koniecznie znajdź czas na to by, w swojej głowie poukładać myśli, by zastanowić się, dokąd podążasz, jakie są Twoje cele, jak możesz poprawić jakość swojego życia, jak możesz wpływać na innych, jak możesz uczynić świat lepszym?

Przemyślenia pozwalają na bieżąco oczyścić umysł z emocji i nagromadzonych, może nie zawsze przyjemnych zdarzeń.

Z kim chcesz spędzać czas, czy osoby, które Cię otaczają są tego warte? Uspokojenie, wyciszenie, nasz umysł tego potrzebuje..... Codziennie znajdź chwilę tylko i wyłącznie dla siebie.

Taką medytacją mogą być również ćwiczenia w domowym zaciszu.

KLIKNIJ TU a odnajdziesz 30 minut wyciszenia dla siebie w łagodnej sesji ćwiczeń.

9. Inwestuj w siebie.

Podnoś swoje kwalifikacje, czytaj dobre książki, może naucz się nowego języka, albo gry w szachy.

Na naukę nigdy nie jest za późno, a co najważniejsze dzięki takim zabiegom pozostawisz swój umysł w najlepszej formie.

Dzięki temu zawsze będziesz mieć ostrość "widzenia", szybkie reakcje, równowagę emocjonalną. Dłużej pozostaniesz osobą niezależną i samodzielną. Inwestycję zacznij już dziś. Wykorzystaj swój pełen potencjał. Niektóre osoby potrafią swoje życie przeżyć na 10% swoich prawdziwych możliwości.

My chcemy mieć MAX. Dlatego książka w dłoń, lub słuchawki na uszy i zaczynamy nową lekcję języka hiszpańskiego...?

10. Daj innym.

Pomagać i dawać innym to wcale nie tak proste zadanie.

Najpierw, trzeba czuć się pewnie ze sobą i wychodzić ze swojej strefy komfortu, aby dać tą siłę i pewność siebie innym.

Będąc już osobą, która wie czego chce... pomagaj innym, wspieraj, dawaj nadzieję, bądź wdzięczna każdego dnia za dobre rzeczy, które Cię spotykają, ale przede wszystkim za dobrych ludzi, którzy Cię otaczają.

10 rzeczy, które wykonywane każdego dnia przynoszą szczęście i sens życia. Niby proste, a tak trudno jest nam wytrwać w tych postanowieniach.

Jak wszystko: "trening czyni mistrza", więc czas start ! Od dziś, zaczynamy wprowadzać zasady i w nasze życie.

Pamiętasz jeszcze zasadę numer 1?

ĆWICZENIA!

Nadal w promocji pierwszy miesiąc ZA DARMO, możesz ćwiczyć na stronie twojzdrowykregoslup.pl

Nie czekaj, Twoje nowe życie jest w zasięgu Twojej ręki.

Mocno trzymam za Ciebie kciuki i dziękuję, że jesteś! :)