Każdego dnia, bierzemy do dwudziestu tysięcy oddechów i stawiamy co najmniej dziesięć tysięcy kroków. Cały czas siadamy i wstajemy.

Czynności te, są tak zakorzenione w naszym zachowaniu, że większość z nas nie postrzega ich jako nawyków, które mogą wymagać zmian.

Najczęściej żyjemy dniem obecnym, nie pamiętając o tym, że wszyscy się starzejemy.... a wiedza o tym, jak obchodzić się ze swoim ciałem, będzie warunkowała, jak ten proces będzie przebiegał.

Słynne stało się powiedzenie: " jeśli nie będziesz mieć czasu, aby zadbać o swoje zdrowie, będziesz musiał znaleźć czas na chorobę..."

Niestety, w naszych ciałach zachodzą zmiany i jeśli nie zadbamy o naszą kondycję, mogą pojawić się dolegliwości, takie jak ból pleców, obolałe ramiona, problemy z trawieniem, czy nietrzymaniem moczu....

Najczęściej idziemy do lekarza z powodu bólu, a duża część dolegliwości związana jest z mięśniami i stawami, ukazując w ten sposób, jak ważne jest prawidłowe ustawienie naszego ciała.

Konwencjonalne sposoby współczesnych treningów, skupiają się na zmianie zewnętrznego kształtu sylwetki. Same sesje "stretchingowe" mogą nie wystarczać, są zbyt ogólne i nie zajmują się napięciami, które są skutkiem indywidualnej postawy danego człowieka.

Natomiast programy wzmacniające mięśnie, często prowadzą do przykrycia masą mięśniową struktury ciała, której brakuje równowagi, co może pogorszyć sprawę.

Dlatego w obecnych czasach, trening zdrowego kręgosłupa staje się, nie luksusem dla wybranych, ale koniecznością dla wszystkich.

Bene-fity płynące z regularnej praktyki tego rodzaju ćwiczeń nie mają końca.

Wszechobecny stres zaburza nasze prawidłowe funkcjonowanie. Za każdym razem, gdy pod wpływem stresu uciskane są stawy i mięśnie, a ciało staje się bardziej zwarte, jest w nim mniej miejsca dla krążących płynów oraz unoszenia się i łagodnego przesuwania narządów wewnętrznych.

Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy napinamy mięśnie, po czym ich nie rozluźniamy, kiedy przestajemy być świadomi, stresu ulokowanego w naszym ciele.

Zaczynamy postrzegać go, jako coś naturalnego, a ciało przyjmuje ten stan jako stan spoczynkowy..... W konsekwencji, może skończyć się to poważną przewlekłą chorobą...

Osoby regularnie stosujące tego rodzaju trening, mogą dowiedzieć się na badaniu USG, o bardzo nietypowej przejrzystości obrazu i tkanek, którą lekarz może być zaskoczony, ponieważ na co dzień, widzi coś zupełnie innego na swoim monitorze....

Twój zdrowy kręgosłup tonuje nasze ciało, uwalnia z nagromadzonych napięć, często głęboko osadzonych w naszym organizmie.

Dzięki poprawie oddechu, reakcje na stres stają się coraz mniej gwałtowne, a my uczymy się skutecznych metod radzenia sobie z nim. Elastyczność tkanek i przepływów ciała, pozwala na prawidłowe dotlenienie, odżywienie, dużo lepszą koncentrację, szybkość w podejmowaniu decyzji, niesie za sobą wiele korzyści, każdego kolejnego dnia.

Nikt nie potraktuje nas poważnie, jeśli nie jesteśmy solidnie uziemieni, ugruntowani. Od razu ktoś może dostrzec naszą chwiejność sylwetki.

Kiedy mamy słaby kontakt ze swoimi stopami, możemy mieć poczucie, że nie stoimy na własnych nogach, a w celu lepszego ugruntowania spinamy ciało lub dosłownie przybieramy na wadze, by zapobiec wrażeniu zagubienia.

Tkanki naszego ciała nie wzmacniają się w jednakowym tempie. Mięśnie będą reagować najszybciej, struktury głębiej położone z czasem będą za tą siłą podążać, ale nie dzieje się to natychmiast.

Wiedza na ten temat jest kluczowa, aby nie doszło do przeciążenia ciała czy kontuzji, co często ma miejsce, gdy osoba bez przygotowania rzuca się w wir forsownych treningów fitness.

Dlatego Twój zdrowy kręgosłup jest dla Wszystkich. Poprawi Twoją równowagę, koordynację ruchową. W odpowiedzialny sposób, nakładając na ciało obciążenie, wzmacniamy nasze kości budując ich większą gęstość. Ulga w bólu to kolejna zaleta, którą może Ci przynieść regularna praktyka na macie.

Najczęstszą dolegliwością okazują się uciski na struktury nerwowe. Dzięki uwolnieniu ciała z wiązań w powięzi, powstałych ze względu na brak ruchu, wzmocnisz prawidłową komunikację ciała, a ból ustąpi....

Nasz organizm nie jest maszyną... jest plastyczną materią w 70% stworzoną z wody.

Uzdrowienie postawy, polega na przywróceniu ciału zdolności swobodnego i sprawnego poruszania się w taki sposób, by mogło pogodzić ruch z jednoczesnym utrzymaniem stabilności.

Przywrócenie elastyczności kręgosłupa, sprzyja m.in usprawnianiu funkcji narządów układu pokarmowego, dzięki temu, że nerwy i naczynia krwionośne obsługujące te organy, mogą swobodnie funkcjonować.

Wykorzystując lepszą ruchomości w stawach, nasze mięśnie nie muszą już wykonywać dodatkowej pracy przy codziennych czynnościach.

Nasza energia życiowa, która nie jest źródłem bez dna... jest chroniona i wykorzystywana na rzeczy najważniejsze.

Zacznij swoją praktykę już dziś w bezpieczny i odpowiedzialny sposób.

2-3 razy w tygodniu regularnych ćwiczeń uchroni Cię przed ponad 40 różnymi chorobami czy dolegliwościami.

Zacznij nową jakość życia z Twoim zdrowym kręgosłupem.

KLIKNIJ TU i ćwicz ZA DARMO!

Zapraszam Cię serdecznie!.

_______________________________________________________________________________

Bibliografia:

Mary Bond: "Jak prawidłowo chodzić, stać siedzieć"

Tagi: pilates, joga, zdrowy kręgosłup, ćwiczenia na plecy, pilates dla początkujących, ból pleców, ból dolnych pleców, pilates dla mam, aktywny senior